Դրամաշնորհի չափը 4,007,983 ՀՀ Դրամ
Նպատակը: Ծրագիրը արտակարգ ինստիտուցիոնալ աջակցություն կտրամադրի Հելսինկյան քաղաքացիական ասամբլեայի Վանաձորի գրասենյակին` դիմակայելու գլոբալ գործոնների հետևանքով առաջացած ֆինանսական մարտահրավերներին։ Այս աջակցության շնորհիվ Հելսինկյան քաղաքացիական ասամբլեայի Վանաձորի գրասենյակը կկարողանա պահպանել անձնակազմն ու ռեսուրսները՝ երեք ամսվա ընթացքում կենսական ծրագրերը շարունակելու և միաժամանակ ավելի կայուն զարգացման ռազմավարություն մշակելու համար:
Դրամաշնորհի չափը 1,190,490 ՀՀ Դրամ
Նպատակը: Ծրագիրը արտակարգ ինստիտուցիոնալ աջակցություն կտրամադրի Կանանց ռեսուրսային կենտրոն, ՀԿ-ին` դիմակայելու գլոբալ գործոնների հետևանքով առաջացած ֆինանսական մարտահրավերներին։ Այս աջակցության շնորհիվ Կանանց ռեսուրսային կենտրոն, ՀԿ-ն կկարողանա պահպանել հիմնական անձնակազմն ու ռեսուրսները՝ երեք ամսվա ընթացքում կենսական ծրագրերը շարունակելու և միաժամանակ ավելի կայուն զարգացման ռազմավարություն մշակելու համար:
Դրամաշնորհի չափը 3,968,300 ՀՀ Դրամ
Նպատակը: Ծրագիրը արտակարգ ինստիտուցիոնալ աջակցություն կտրամադրի Իրազեկ քաղաքացիների միավորում, ՀԿ-ին` դիմակայելու գլոբալ գործոնների հետևանքով առաջացած ֆինանսական մարտահրավերներին։ Այս աջակցության շնորհիվ Իրազեկ քաղաքացիների միավորում, ՀԿ-ն կկարողանա պահպանել հիմնական անձնակազմն ու ռեսուրսները՝ երեք ամսվա ընթացքում շարունակելու փաստերի ստուգումը և հետաքննական հրապարակումները FIP.am հարթակում և միաժամանակ ավելի կայուն զարգացման ռազմավարություն մշակելու համար:
Նպատակը: Ծրագիրը արտակարգ ինստիտուցիոնալ աջակցություն կտրամադրի Հետաքննող լրագրողներ, ՀԿ-ին` դիմակայելու գլոբալ գործոնների հետևանքով առաջացած ֆինանսական մարտահրավերներին։ Այս աջակցության շնորհիվ Հետաքննող լրագրողներ, ՀԿ-ն կկարողանա պահպանել հիմնական անձնակազմն ու ռեսուրսները՝ երեք ամսվա ընթացքում լրագրողական կրթության ու փաստերի ստուգման ծրագրերը, ինչպես նաև հետաքննական և հակակոռուպցիոն հրապարակումները շարունակելու և միաժամանակ ավելի կայուն զարգացման ռազմավարություն մշակելու համար:
Դրամաշնորհի չափը 5,952,450 ՀՀ Դրամ
Նպատակը: Ծրագիրը արտակարգ ինստիտուցիոնալ աջակցություն կտրամադրի «Ֆակտոր տեղեկատվական կենտրոն» ՀԿ-ին` դիմակայելու գլոբալ գործոնների հետևանքով առաջացած ֆինանսական մարտահրավերներին։ Այս աջակցության շնորհիվ «Ֆակտոր տեղեկատվական կենտրոն» ՀԿ-ն կկարողանա պահպանել հիմնական անձնակազմն ու ռեսուրսները՝ երեք ամսվա ընթացքում կենսական ծրագրերը շարունակելու և միաժամանակ ավելի կայուն զարգացման ռազմավարություն մշակելու համար:
Նպատակը: Ծրագիրը արտակարգ ինստիտուցիոնալ աջակցություն կտրամադրի «Հանուն հավասար իրավունքների» ՀԿ-ին` դիմակայելու գլոբալ գործոնների հետևանքով առաջացած ֆինանսական մարտահրավերներին։ Այս աջակցության շնորհիվ Հանուն հավասար իրավունքների, ՀԿ-ն կկարողանա պահպանել հիմնական անձնակազմն ու ռեսուրսները՝ երեք ամսվա ընթացքում կենսական ծրագրերը շարունակելու և միաժամանակ ավելի կայուն զարգացման ռազմավարություն մշակելու համար:
Դրամաշնորհի չափը 2,182,565 ՀՀ Դրամ
Նպատակը: Ծրագիրը արտակարգ ինստիտուցիոնալ աջակցություն կտրամադրի «Հաշմանդամություն ունեցող անձանց իրավունքների օրակարգ ՀԿ-ին` դիմակայելու գլոբալ գործոնների հետևանքով առաջացած ֆինանսական մարտահրավերներին։ Այս աջակցության շնորհիվ Հաշմանդամություն ունեցող անձանց իրավունքների օրակարգ» ՀԿ-ն կկարողանա պահպանել հիմնական անձնակազմն ու ռեսուրսները՝ երեք ամսվա ընթացքում կենսական ծրագրերը շարունակելու և միաժամանակ ավելի կայուն զարգացման ռազմավարություն մշակելու համար:
Դրամաշնորհի չափը 1,984,150 ՀՀ Դրամ
Նպատակը: Ծրագիրը արտակարգ ինստիտուցիոնալ աջակցություն կտրամադրի Ժուռնալիստների «Ասպարեզ» ակումբին` դիմակայելու գլոբալ գործոնների հետևանքով առաջացած ֆինանսական մարտահրավերներին։ Այս աջակցության շնորհիվ Ժուռնալիստների «Ասպարեզ» ակումբը կկարողանա պահպանել հիմնական անձնակազմն ու ռեսուրսները՝ երեք ամսվա ընթացքում կենսական ծրագրերը շարունակելու և միաժամանակ ավելի կայուն զարգացման ռազմավարություն մշակելու համար:
Դրամաշնորհի չափը 1,388,095 ՀՀ Դրամ
Նպատակը: Ծրագիրը արտակարգ ինստիտուցիոնալ աջակցություն կտրամադրի Գլոբալիզացիայի և տարածաշրջանային համագործակցության վերլուծական կենտրոնին` դիմակայելու գլոբալ գործոնների հետևանքով առաջացած ֆինանսական մարտահրավերներին։ Այս աջակցության շնորհիվ Գլոբալիզացիայի և տարածաշրջանային համագործակցության վերլուծական կենտրոնը կկարողանա պահպանել հիմնական անձնակազմն ու ռեսուրսները՝ երեք ամսվա ընթացքում կենսական ծրագրերը շարունակելու և միաժամանակ ավելի կայուն զարգացման ռազմավարություն մշակելու համար:
Դրամաշնորհի չափը 17,680,000 ՀՀ Դրամ
Նպատակը: Ծրագրի նպատակն է աջակցել որակյալ հոգեսոցիալական ծառայությունների ներդրմանը՝ նպաստելու շուրջծննդաբերական շրջանում գտնվող կանանց հոգեհուզական վիճակի բարելավմանը: Ծրագիրը իրականացվում է Եվրոպական միության կողմից ֆինանսավորվող «Իրավունքներ, ծառայություններ, մասնակցություն․ Հայաստանում հոգեկան առողջության համապարփակ շրջանակի խթանում» ծրագրի շրջանակում»։ Ժողովրդավարության զարգացման հիմնադրամը ծրագիրն իրականացնում է Հելսինկյան քաղաքացիական ասամբլեայի Վանաձորի գրասենյակի առաջնորդությամբ, Հաշմանդամություն ունեցող անձանց իրավունքի օրակարգ, ՀԿ-ի, Հոգեկան առողջության հայկական ասոցիացիայի հետ համագործակցությամբ։